TDK/Szakdolgozati témalehetőség – Az urbanizált harkályfajok épületrongálása

Ökológiai Kutatóközpont, Ökológiai és Botanikai Intézet
e-mail: onodi.dendrocopos@okologia.mta.hu

1 2

A természetvédelmi szempontból nagy jelentőségű, urbanizált harkályfajok jelentős károkat tudnak okozni táplálékkeresésük, illetve odúkészítésük során az épületek külső szigetelésében.

A problémáról bővebb információk itt olvashatók:

A munka során az irodalmazási fázis után egy magyarországi nagyváros érintett részein folynának territórium térképezések és élőhely-használati vizsgálatok, kiegészítve erdőállomány-szerkezeti mintavételekkel. A preferált város Budapest, de önkormányzatoknál más városokról is érdeklődhetünk.

A nagy mennyiségű terep munka garantált!

Az adatelemzés során a bővülnek a hallgató statisztikai és térinformatikai ismeretei.

A téma alkalmas Tudományos Diákköri dolgozat, BSc, MSc szakdolgozat, illetve tudományos publikáció elkészítésére.

A témának jelentős közszolgálati vetülete van.

A jelölt munkáját külső témavezetőként irányítom, a megfelelő egyetemen közösen találunk belső konzulenst. Erre a címre pl. az ELTE-n több jelöltem is van. A hallgató mindemellett bepillantást nyer az Ökológiai Kutatóközpont, Ökológiai és Botanikai Intézet kutatóinak munkájába.