A szombaton (2020. december 5-én) lezajlott BTDK eredményei alább olvashatók.
Gratulálunk a nyerteseknek és témavezetőiknek és sok sikert kívánunk az OTDK résztvevőinek.
Szekciónkénti eredmények:
Biokémia szekció:
1. helyezés: Farkas Sophie Zoe (témavezetője: Solti Ádám)
A Magyar Biokémikusok Egyesületének különdíját Horváth Patrik kapta (témavezetői: Boros Eszter és Nyitray László).
Közönségdíj: Farkas Sophie Zoe
OTDK-ra tovább jutott: Túróczi Zsófia, Horváth Patrik, Farkas Sophie Zoe.
Etológia és neurobiológia szekció:
1. helyezés: Nagy-Herczeg Domonokos (témavezetői: Schlett Katalin és Ignácz Attila)
2. helyezés: Csepregi Melitta (témavezetője: Gácsi Márta)
A Magyar Etológiai Társaság különdíját Csepregi Melitta, a Magyar Élettani Társaság különdíját Csehó Fruzsina (témavezetője: Bencsik Norbert) kapják. A 2021-es Magyar Idegtudományi Társaság kongresszusának különdíját Nagy-Herczeg Domonkos kapta.
Közönségdíj: Junó Vanda (témavezetője: Dobolyi Árpád).
Minden előadó továbbjutott az OTDK-ra.
Genetika szekció:
1. helyezés: Szabó Nóra (témavezetője: Varga Máté)
A Magyar Genetikusok Egyesületének különdíját Derzsi-Kovács Szávitri Virág kapta (témavezetői: Barna János és Bohár Balázs).
Közönségdíj: Kiss Eszter Anna (témavezető: Kovács Tibor).
OTDK-ra továbbjutott: Kis Eszter Anna, Szabó Nóra, Borbély Noémi, Derzsi-Kovács Szávitri Virág.
Mikológia és mikrobiológia szekció:
1. helyezés: Csíkos Sándor (témavezetői: Boldizsár Imre és Kovács M. Gábor)
A Magyar Mikrobiológiai Társaság különdíját Matolcsi Fruzsina (témavezetői: Pintye Alexandra és Kovács M. Gábor), a Magyar Biológiai Társaság különdíját Surján András (témavezetője: Vidovszky Márton), a Magyar Bioinformatikai Társaság különdíját pedig Bódizs Szabolcs (témavezetője: Szenes Áron) kapta
Közönségdíj: Csíkos Sándor.
Minden előadó továbbjutott az OTDK-ra.
Ökológia szekció:
1. helyezés: Zsichla Levente (témavezetője: Müller Viktor)
2. helyezés: Sarkadi Fanni (témavezetője: Rosivall Balázs)
Az Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézetének különdíját Tóth Balázs (témavezetője: Standovár Tibor) kapta, a Magyar Biológiai Társaság különdíját pedig László Márk (témavezetője: Szövényi Gergely).
Közönségdíj: Sarkadi Fanni.
Minden előadó továbbjutott az OTDK-ra.
Sejtbiológia és immunológia szekció:
megosztott 1. helyezés: Dósa Anna (témavezetője: Csizmadia Tamás)
megosztott 1. helyezés: Horváth Sára (témavezetője: Solymosi Katalin)
A Magyar Immunológiai Társaság különdíját Osváth Magdolna (témavezetői: Marx Anita és Kacskovics Imre), a Magyar Élettani Társaság különdíját pedig Hargitai Dávid (témavezetője: Lőrincz Péter) kapta.
Közönségdíj: Dósa Anna.
Minden előadó továbbjutott az OTDK-ra.
A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Bakacsi Anna Virág és Horváth Sára.
Az UNICAM Magyarország Kft. különdíját kapták: Dósa Anna és Sarkadi Fanni.
A közönségdíjasok között a Libri, Park és Scolar könyvkiadók ajándékait osztjuk szét.