A 2026. április 17-én megtartott Liftbeszéd 2026 versenyen az ELTE TTK élő és élettelen természettudományi területén kutatásokat folytató 12 hallgató bemutatóján vehetett részt az érdeklődő közönség.
A rendezvényt a Kulturális és Innovációs Minisztérium – Nemzeti Tehetség Programja támogatta. Köszönet érte!
A verseny eredményei:
1. helyezés: Kepes Máté Róbert (előadás címe: Többszörös lefogó ponthalmazok véges
geometriákban; témavezető: Csajbók Bence; kutatások helye: ELTE TTK Számítógéptudományi Tanszék))
2. helyezés: Molnár Emma (előadás címe: Ászkaláz; témavezető: Horváth Gergely; kutatások helye: ELTE TTK Állatrendszertani és Ökológiai Tanszék / HUN-REN-ELTE-MTM Integratív Ökológia Kutatócsoport)
3. helyezés: Bujbáczi Fanni (előadás címe: A Velencei-tó iszapjának radonexhalációja és szerepe a felszínalatti víz beáramlás igazolásában; témavezetők: Erőss Anita és Horváth Ákos; kutatások helye: ELTE TTK Általános és Alkalmazott Földtani Tanszék / Atomfizikai Tanszék)
A szervező csapat ezúton is gratulál a résztvevőknek, a díjazottaknak, és az összes témavezetőnek!
A Liftbeszéd 2026 verseny az ELTE TTK Tudományos Diákköri Tanácsának szervezésében valósult meg.
A rendezvényünkről készült fotók megtekinthetők a közösségi média-felületünkön.