Konferencia kategória bejegyzései

Miért jelentkezz a 2020-as BTDK konferenciára? / Why participate in the 2020 Biology Student Competition?

Kedves “tédékázók”!

Jövő héten lesz az őszi Biológus TDK (BTDK) konferencia absztraktjainak leadási határideje (Frissítés: a határidőt kitoltuk október 26.-ra). Sokan már biztos eldöntötték, hogy szeretnének indulni, sokan esetleg vacillálnak, néhányan pedig inkább most nem indulnának, mert nem érzik elegendőnek az eddigi eredményeiket. Most elősorban az utóbbi két csoportot szeretnénk meggyőzni, hogy most (is) van értelme elindulni és részt venni a konferencián.

(For the English version scroll down, please.)

Miért jelentkezz a 2020-as BTDK konferenciára? / Why participate in the 2020 Biology Student Competition? bővebben…

2020 (online) ELTE-BTDK időpontok (update)

Kedves érdeklődők!

A járványügyi helyzetre való tekintettel a 2020-as őszi BTDK-t online fogjuk megtartani. Figyelembe véve a “hibrid” félévünk sajátosságait (például a tömbösített gyakorlatokat a félév elején), a BTDK szervezői az alábbi, korábbi évekhez képest kicsit csúsztatott határidőkben állapodtak meg:

  • összefoglaló – október 22.
  • dolgozat – november 5. november 15. (!!!)
  • bírálat – november 30.
  • konferencia – december 5.
A részletekkel hamarosan jelentkezünk.
A BTDK vezetősége.

BTDK 2019 eredmények

A konferencián bemutatott valamennyi pályamunka továbbjutott az OTDK-ra.

Szekciónkénti eredmények:

Biokémia és molekuláris biológia szekció:

1. helyezés: Hani Hammad (témavezetője: Józsi Mihály Krisztián)
megosztott 2. helyezés: Hóf Henrietta (témavezetője: Nyitray László)
megosztott 2. helyezés: Jóna Kristóf (témavezetői: Harami Gábor, Kovács Mihály)

Közönségdíj: Hani Hammad

Genetika és orvosi biológia szekció:

1. helyezés: Kulin Anna (témavezetői: Egyed Balázs, Szabó Edit Zsuzsanna)
2. helyezés: Székely Orsolya (témavezetői: Egyed Balázs, Szécsényi-Nagy Anna)
különdíj: Müller Dalma (témavezetője: Varga Máté)

Közönségdíj: Székely Orsolya

Növény- és mikrobiológia szekció:

1. helyezés: Faragó Viktória (témavezetője: Borsodi Andrea)
2. helyezés: Lázár Anna (témavezetői: Knapp G. Dániel, Kovács M. Gábor)

Közönségdíj: Lázár Anna (összesítésben is a legtöbb szavazatot kapta)

A Magyar Mikológiai Társaság különdíjában részesült: Lázár Anna

Sejt- és neurobiológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Marosi Endre (témavezetője: Szabadics János)
megosztott 1. helyezés: Varga Luca (témavezetője: Boda Attila)
különdíj: Pillár Vivien (témavezetői: Hangya Balázs, Király Bálint)
különdíj: Kenéz Lili Anna (témavezetője: Lőrincz Péter)

Közönségdíj: Kenéz Lili Anna

Szupraindividuális biológia szekció:

1. helyezés: Bognár Zsófia (témavezetői: Kubinyi Enikő, Szabó Dóra)
megosztott 2. helyezés: Borbás Máté (témavezetője: Szövényi Gergely)
megosztott 2. helyezés: Somogyi Júlia (témavezetője: Szövényi Gergely)

Közönségdíj: Bognár Zsófia

Az Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézetének különdíját Sztruhala Sára (témavezetője: Herczeg Gábor) kapta.


A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Somogyi Júlia és Székely Orsolya.