Konferenciaeredmények kategória bejegyzései

OTDK eredmények – 2021

166865068_118928560219689_4038385468462590988_n

A 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Biológia Szekcióját 2021-ben a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem és a Kolozsvári Magyar Diákszövetség szervezte meg május 3-6. között.

Talán nem túlzás visszafogottan annyit megállapítani, hogy az ELTE Biológiai Intézetét képviselő diákok (és témavezetőik) remekül helytálltak és amihez a BTDK nevében is gratulálunk!
A 18 szekcióból 11 szekcióban ELTE-s nyertes született, de ezen kívül még 9 második, egy harmadik helyet, 8 különdíjat és 3 jutalomdíjat is begyűjtöttek diákjaink.
Remélhetőleg ez a remek szereplés mindenki számára erős pozitív visszajelzés lesz, annál is inkább, mivel két év múlva az ELTE TTK lesz a házigazdája a 36. OTDK Biológia szekciójának.

OTDK eredmények – 2021 bővebben…

BTDK 2019 eredmények

A konferencián bemutatott valamennyi pályamunka továbbjutott az OTDK-ra.

Szekciónkénti eredmények:

Biokémia és molekuláris biológia szekció:

1. helyezés: Hani Hammad (témavezetője: Józsi Mihály Krisztián)
megosztott 2. helyezés: Hóf Henrietta (témavezetője: Nyitray László)
megosztott 2. helyezés: Jóna Kristóf (témavezetői: Harami Gábor, Kovács Mihály)

Közönségdíj: Hani Hammad

Genetika és orvosi biológia szekció:

1. helyezés: Kulin Anna (témavezetői: Egyed Balázs, Szabó Edit Zsuzsanna)
2. helyezés: Székely Orsolya (témavezetői: Egyed Balázs, Szécsényi-Nagy Anna)
különdíj: Müller Dalma (témavezetője: Varga Máté)

Közönségdíj: Székely Orsolya

Növény- és mikrobiológia szekció:

1. helyezés: Faragó Viktória (témavezetője: Borsodi Andrea)
2. helyezés: Lázár Anna (témavezetői: Knapp G. Dániel, Kovács M. Gábor)

Közönségdíj: Lázár Anna (összesítésben is a legtöbb szavazatot kapta)

A Magyar Mikológiai Társaság különdíjában részesült: Lázár Anna

Sejt- és neurobiológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Marosi Endre (témavezetője: Szabadics János)
megosztott 1. helyezés: Varga Luca (témavezetője: Boda Attila)
különdíj: Pillár Vivien (témavezetői: Hangya Balázs, Király Bálint)
különdíj: Kenéz Lili Anna (témavezetője: Lőrincz Péter)

Közönségdíj: Kenéz Lili Anna

Szupraindividuális biológia szekció:

1. helyezés: Bognár Zsófia (témavezetői: Kubinyi Enikő, Szabó Dóra)
megosztott 2. helyezés: Borbás Máté (témavezetője: Szövényi Gergely)
megosztott 2. helyezés: Somogyi Júlia (témavezetője: Szövényi Gergely)

Közönségdíj: Bognár Zsófia

Az Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézetének különdíját Sztruhala Sára (témavezetője: Herczeg Gábor) kapta.


A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Somogyi Júlia és Székely Orsolya.

OTDK 2019 eredmények

Az ELTE hallgatói kiváló eredményeket értek el a XXXIV. OTDK Biológia Szekciójában, amelyet Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán rendeztek meg április 15-17. között. Hallgatóink 9 első, 8 második és 3 harmadik helyezést, valamint 9 különdíjat hoztak el, amivel az ELTE idén is az éremtáblázat első helyén végzett (az összes díj 31%-át szerezte meg). Az ELTE-s díjazottak részletes listáját ezen a linken közzétettük; a teljes eredménylista a szekció honlapján elérhető.

Kiegészítés: Kiss Krisztián (témavezetője: Hajdu Tamás) humánbiológiai pályamunkája a BTDK-ról az OTDK Humán Szekciójába került, és ott különdíjban részesült.