Konferenciaeredmények kategória bejegyzései

BTDK 2019 eredmények

A konferencián bemutatott valamennyi pályamunka továbbjutott az OTDK-ra.

Szekciónkénti eredmények:

Biokémia és molekuláris biológia szekció:

1. helyezés: Hani Hammad (témavezetője: Józsi Mihály Krisztián)
megosztott 2. helyezés: Hóf Henrietta (témavezetője: Nyitray László)
megosztott 2. helyezés: Jóna Kristóf (témavezetői: Harami Gábor, Kovács Mihály)

Közönségdíj: Hani Hammad

Genetika és orvosi biológia szekció:

1. helyezés: Kulin Anna (témavezetői: Egyed Balázs, Szabó Edit Zsuzsanna)
2. helyezés: Székely Orsolya (témavezetői: Egyed Balázs, Szécsényi-Nagy Anna)
különdíj: Müller Dalma (témavezetője: Varga Máté)

Közönségdíj: Székely Orsolya

Növény- és mikrobiológia szekció:

1. helyezés: Faragó Viktória (témavezetője: Borsodi Andrea)
2. helyezés: Lázár Anna (témavezetői: Knapp G. Dániel, Kovács M. Gábor)

Közönségdíj: Lázár Anna (összesítésben is a legtöbb szavazatot kapta)

A Magyar Mikológiai Társaság különdíjában részesült: Lázár Anna

Sejt- és neurobiológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Marosi Endre (témavezetője: Szabadics János)
megosztott 1. helyezés: Varga Luca (témavezetője: Boda Attila)
különdíj: Pillár Vivien (témavezetői: Hangya Balázs, Király Bálint)
különdíj: Kenéz Lili Anna (témavezetője: Lőrincz Péter)

Közönségdíj: Kenéz Lili Anna

Szupraindividuális biológia szekció:

1. helyezés: Bognár Zsófia (témavezetői: Kubinyi Enikő, Szabó Dóra)
megosztott 2. helyezés: Borbás Máté (témavezetője: Szövényi Gergely)
megosztott 2. helyezés: Somogyi Júlia (témavezetője: Szövényi Gergely)

Közönségdíj: Bognár Zsófia

Az Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézetének különdíját Sztruhala Sára (témavezetője: Herczeg Gábor) kapta.


A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Somogyi Júlia és Székely Orsolya.

OTDK 2019 eredmények

Az ELTE hallgatói kiváló eredményeket értek el a XXXIV. OTDK Biológia Szekciójában, amelyet Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán rendeztek meg április 15-17. között. Hallgatóink 9 első, 8 második és 3 harmadik helyezést, valamint 9 különdíjat hoztak el, amivel az ELTE idén is az éremtáblázat első helyén végzett (az összes díj 31%-át szerezte meg). Az ELTE-s díjazottak részletes listáját ezen a linken közzétettük; a teljes eredménylista a szekció honlapján elérhető.

Kiegészítés: Kiss Krisztián (témavezetője: Hajdu Tamás) humánbiológiai pályamunkája a BTDK-ról az OTDK Humán Szekciójába került, és ott különdíjban részesült.


	

BTDK 2018: eredmények

Bioinformatika, molekuláris- és növénybiológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Bencze Dániel (témavezetői: Pál Gábor és Nagy Zoltán Attila)
megosztott 1. helyezés: Bilics Viktória (témavezetői: Nyitray László és Gógl Gergő)
2. helyezés: Füzesi Dóra (témavezetői: Szabó Judit Eszter és Tóth Judit)

Közönségdíj: Sági-Kazár Máté (témavezetője: Solti Ádám)

A Scientia Amabilis Alapítvány különdíjában részesültek: Sági-Kazár Máté és Zsidei Gyula.

A zsűri különdíjat adományozott Simon Márton Andrásnak.

A szekcióból Bencze Dániel, Bilics Viktória, Füzesi Dóra, Mittli Dániel, Moussong Éva, Sági-Kazár Máté és Simon Márton András jutottak tovább a 2019-es OTDK-ra.

Genetika és sejtbiológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Kenéz Lili Anna (témavezetője: Lőrincz Péter)
megosztott 1. helyezés: Lévay Luca (témavezetője: Takáts Szabolcs)

Közönségdíj: Kenéz Lili Anna

A szekcióból Gyetvai Zsófia, Kenéz Lili Anna, Lévay Luca, Nagy  Anikó és Sőth Ármin jutottak tovább a 2019-es OTDK-ra.

Immunológia és orvosi biológia szekció:

1. helyezés: Brandus Bianca (témavezetője: Józsi Mihály Krisztián)
2. helyezés: Tamás Vivien (témavezetője: Zádori Zoltán)

Közönségdíj: Brandus Bianca

A Magyar Immunológiai Társaság különdíjában részesült: Brandus Bianca és Molnár Eszter Sarolta.

A szekcióból Brandus Bianca, Gálik Nikoletta, Juhász Viktória, Molnár Eszter Sarolta és Tamás Vivien jutottak tovább a 2019-es OTDK-ra.

Neurobiológia szekció:

1. helyezés: Marosi Endre (témavezetője: Szabadics János)
2. helyezés: Szabó Adrienn (témavezetője: Szűcs Attila)

Közönségdíj: Marosi Endre

A szekció valamennyi indulója továbbjutott a 2019-es OTDK-ra.

Ökológia és evolúció szekció:

1. helyezés: Bedics Anna (témavezetői: Csitári Bianka és Felföldi Tamás)
2. helyezés: Barta Karola Anna (témavezetői: Scheuring István és Zsebők Sándor)
Különdíj: Tóth Bence (témavezetője: Kovács Bence)

Közönségdíj: Barta Karola Anna

A szekció valamennyi indulója továbbjutott a 2019-es OTDK-ra.

Viselkedésbiológia szekció:

1. helyezés: Szabó Mónika (témavezetői: Barsy Boglárka és Mátyás Ferenc)
2. helyezés: Szebik Huba (témavezetői: Mikics Éva és Tóth Máté)
Különdíj: Fazekas Csilla Lea (témavezetője: Zelena Dóra)

Közönségdíj: Szebik Huba (összesítésben is a legtöbb szavazatot kapta)

A szekció valamennyi indulója továbbjutott a 2019-es OTDK-ra.


 

A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Füzesi Dóra és Szebik Huba.

BTDK 2017: eredmények

Agrár- és növénybiológia, mikológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Imrefi Ildikó (témavezető: Knapp G. Dániel)
megosztott 1. helyezés: Oláh Kinga (témavezető: Rudnóy Szabolcs)

Közönségdíj: Imrefi Ildikó

A Magyar Mikológiai Társaság különdíját elnyerte: Imrefi Ildikó.
A Scientia Amabilis Alapítvány különdíjában részesült: Oláh Kinga és Rugonfalvi Kiss Réka (témavezetője: Zelenyánszki Helga).

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2019-es OTDK-ra.

Élettan és neurobiológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Jordán Lilla (témavezető: Molnár Orsolya Rita)
megosztott 1. helyezés: Kiss Krisztián (témavezető: Hajdu Tamás)

Közönségdíj: Gáspár Attila (témavezető: Világi Ildikó)

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2019-es OTDK-ra.

Genetika, fejlődés- és molekuláris biológia szekció:

1. helyezés: Szenci Győző (témavezető: Takáts Szabolcs)
2. helyezés: Pálinkás János (témavezető: Harami Gábor)
3. helyezés: Kovács Dániel (témavezető: Barna János)

Közönségdíj: Hamar Renáta (témavezető: Varga Máté)

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2019-es OTDK-ra.

Immunológia és orvosi biológia szekció:

1. helyezés: Kelemen Andrea (témavezető: Wiener Zoltán)
2. helyezés: Marx Anita (témavezető: Kacskovics Imre)
különdíj: Koncz Anna (témavezetői: Kajdácsi Erika, Varga Lilian)

Közönségdíj: Annár Dorina (témavezető: Zsákai Annamária)

A Magyar Immunológiai Társaság különdíjában részesült: Koncz Anna és Tóth Kinga.

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2019-es OTDK-ra.


 

A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Imrefi Ildikó és Koncz Anna.

BTDK 2016: eredmények

Etológia és viselkedésökológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Kaszás Noémi (témavezetői: Andics Attila és Gábor Anna)
megosztott 1. helyezés: Reicher Vivien (témavezető: Gácsi Márta)
3. helyezés: Lenkei Rita (témavezető: Pongrácz Péter)

Közönségdíj: Bognár Zsófia (témavezető: Kubinyi Enikő)

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.

Genetika, sejt- és fejlődésbiológia szekció:

1. helyezés: Lakatos Zsolt (témavezető: Lőrincz Péter)
2. helyezés: Biró János Barnabás (témavezető: Barna János)
3. helyezés: Benkő Péter (témavezető: Lőrincz Péter)

Közönségdíj: Varga Júlia (témavezető: Nagy Péter)

A 2017-es OTDK-ra továbbjutottak: Benkő Péter, Biró János Barnabás, Gul Lejla, Lakatos Zsolt, Szikszai Fanni, Szinyákovics Janka, Tagscherer Kinga, Varga Júlia.

Immunológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Papp Alexandra (témavezetői: Józsi Mihály Krisztián)
megosztott 1. helyezés: Kovács Kristóf György (témavezető: Iliás Attila)

Közönségdíj: Aradi Petra (témavezető: Sármay Gabriella)

A Magyar Immunológiai Társaság Aradi Petra, Barátki Balázs (témavezető: Kövesdi Dorottya), Kovács Kristóf György és Papp Alexandra pályamunkáját díjazta különdíjjal.

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.

Molekuláris biológia és filogenetika szekció:

1. helyezés: Németh Zoltán Bálint (témavezető: Pál Gábor)
2. helyezés: Radványi Ádám (témavezető: Kun Ádám)

Közönségdíj: Radványi Ádám

A 2017-es OTDK-ra továbbjutottak: Kovács Zoltán, Németh Zoltán Bálint, Radványi Ádám, Szeifert Bea, Tátrai Kitti.

Neurobiológia és magatartásélettan szekció:

1. helyezés: Szente László (témavezető: Aliczki Manó)
2. helyezés: Ignácz Attila (témavezető: Schlett Katalin)

Közönségdíj: Szente László

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.

Növénybiológia szekció:

1. helyezés: Balassa György (témavezető: Rudnóy Szabolcs)
2. helyezés: Kagan Ferenc (témavezetői: Várallyay Éva és Pesti Réka)

Közönségdíj: Mezei Zoltán (témavezető: Zelenyánszki Helga) — összesítésben is első.

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.

Orvosi- és tumorbiológia szekció:

1. helyezés: Dankó Titanilla (témavezető: Sebestyén Anna)
2. helyezés: Jezsó Bálint (témavezető: Molnár Kinga)

Közönségdíj: Mátyási Barbara (témavezetői: Sebestyén Anna és Pálóczi Krisztina)

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.

Ökológia szekció:

megosztott 1. helyezés: Enyedi Nóra Tünde (témavezetői: Anda Dóra és Makk Judit)
megosztott 1. helyezés: Schneider Zoltán (témavezető: Szövényi Gergely)

Közönségdíj: Schneider Zoltán

A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.


A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Schneider Zoltán és Szikszai Fanni.