BTDK 2023 – eredmények

ELTE-BTDK_szponzorok_2023

A 2023. november 25-én  lezajlott BTDK-n öt szekcióban 29 előadást hallgathatott meg az eseményre ellátogató több mint 124 résztvevő.

A 2023-as BTDK díjazottai a következők:

Etológia és viselkedésökológia szekció

1. helyezés: Tarcsa Virág (témavezetői: Szabó Nóra és Varga Máté)

A Magyar Biológus Társaság különdíját Szigeti Balázs kapta (témavezetője: Faragó Tamás), a Magyar Etológia Alapítvány különdíja Dobos Petrához került (témavezetője Pongrácz Péter), a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont különdíját pedig Vig Eszter Aletta (témavezetője Pipoly Ivett) nyerte el .

Közönségdíj: Dobos Petra.

Genetika szekció

1. helyezés: Burján Tímea (témavezető: Kovács Tibor)

A Magyar Genetikusok Egyesületének különdíját Brandl Zsófia kapta (témavezetői: Barna János és Kovács Márton).

Közönségdíj: Burján Tímea.

Molekuláris biológia és bioinformatika szekció

1. helyezés: Érfalvy Dávid (témavezetői: Ecsédi Péter és Kovács Mihály)

A Magyar Genetikusok Egyesületének különdíját Dobolyi Zsófia kapta (témavezetői: Győrffy Balázs és Menyhárt Otilia).

Közönségdíj: Dobolyi Zsófia.

Rendszertan, ökológia és természetvédelmi biológia szekció

1. helyezés: Gergácz Bence (témavezetői: Lovas-Kiss Ádám és Vad Csaba)
2. helyezés: Marcsó Soma (témavezető: Oborny Beáta)

A Magyar Biológus Társaság különdíját Tisza Ádám Bálint kapta (témavezetői: Pásztory-Kovács Szilvia és Szabó Krisztián), a Magyar Mikrobiológiai Társaság különdíja Krecsák Hedvighez került (témavezetője Felföldi Tamás), a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont különdíját pedig Buttyán Bence (témavezetője Horváth Zsófia) nyerte el. A legjobb terepmunkáért járó Unicam-különdíjat Rák Gergő Attila (témavezető: Mizsei Edvárd) kapta.

Közönségdíj: Lennert Kinga Julianna (témavezető: Borsodi Andrea).

Sejtbiológia és élettan szekció

1. helyezés: Gál Zsuzsanna Tamara (témavezetői: Iring András és Vitéz-Cservenák Melinda)
2. helyezés: Károlyi Dorottya (témavezető: Takáts Szabolcs)

A Magyar Élettani Társaság különdíját Gál Zsuzsanna Tamara kapta. A legjobb mikroszkópos munkáért Unicam-különdíjat nyert Bodor Iván (témavezetői: Hargitai Dávid és Lőrincz Péter).

Közönségdíj: Károlyi Dorottya.

A Bolyai Kollégium különdíját ez évben Vig Eszter Aletta (Etológia és viselkedésökológia szekció) és Brandl Zsófia (Genetika szekció) kapták.

A díjazottak és közönségdíjasok között a Typotex könyvkiadó és a Qubit ajándékait osztottuk szét.

Gratulálunk a nyerteseknek és témavezetőiknek és sok sikert kívánunk az OTDK-hoz!

Nem utolsó sorban, egy óriási köszönet jár a BTDK diákcsapatának, akik nélkül a szombati konferencia, ebben a formában ismét nem jöhetett volna létre! Sarkadi Fanni és Csíkos Sándor fogta össze a szervezői csapat munkáját, Szilágyi Emese Lilla, Szendi Vivien és Sarkadi Fanni készítette a program- és absztraktfüzetünket. A szekciókban Horváth Patrik, Matolcsi Fruzsina, Sarkadi Fanni, Szendi Vivien és Szilágyi Emese Lilla segítettek, az előkészítésben pedig Barta Karola, Darai Luca, Gazsó Csenge, Orvos Nagy Hanna, Pálhegyi Málna, Seres Fanni, Székely Áron, Vida-Szűcs Dániel. A részvételi okleveleket Orvos Nagy Hanna tervezte.

Képek a szombati eseményről itt láthatók. A fényképeket Darai Luca készítette.