Etológia és viselkedésökológia szekció:
megosztott 1. helyezés: Kaszás Noémi (témavezetői: Andics Attila és Gábor Anna)
megosztott 1. helyezés: Reicher Vivien (témavezető: Gácsi Márta)
3. helyezés: Lenkei Rita (témavezető: Pongrácz Péter)
Közönségdíj: Bognár Zsófia (témavezető: Kubinyi Enikő)
A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.
Genetika, sejt- és fejlődésbiológia szekció:
1. helyezés: Lakatos Zsolt (témavezető: Lőrincz Péter)
2. helyezés: Biró János Barnabás (témavezető: Barna János)
3. helyezés: Benkő Péter (témavezető: Lőrincz Péter)
Közönségdíj: Varga Júlia (témavezető: Nagy Péter)
A 2017-es OTDK-ra továbbjutottak: Benkő Péter, Biró János Barnabás, Gul Lejla, Lakatos Zsolt, Szikszai Fanni, Szinyákovics Janka, Tagscherer Kinga, Varga Júlia.
Immunológia szekció:
megosztott 1. helyezés: Papp Alexandra (témavezetői: Józsi Mihály Krisztián)
megosztott 1. helyezés: Kovács Kristóf György (témavezető: Iliás Attila)
Közönségdíj: Aradi Petra (témavezető: Sármay Gabriella)
A Magyar Immunológiai Társaság Aradi Petra, Barátki Balázs (témavezető: Kövesdi Dorottya), Kovács Kristóf György és Papp Alexandra pályamunkáját díjazta különdíjjal.
A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.
Molekuláris biológia és filogenetika szekció:
1. helyezés: Németh Zoltán Bálint (témavezető: Pál Gábor)
2. helyezés: Radványi Ádám (témavezető: Kun Ádám)
Közönségdíj: Radványi Ádám
A 2017-es OTDK-ra továbbjutottak: Kovács Zoltán, Németh Zoltán Bálint, Radványi Ádám, Szeifert Bea, Tátrai Kitti.
Neurobiológia és magatartásélettan szekció:
1. helyezés: Szente László (témavezető: Aliczki Manó)
2. helyezés: Ignácz Attila (témavezető: Schlett Katalin)
Közönségdíj: Szente László
A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.
Növénybiológia szekció:
1. helyezés: Balassa György (témavezető: Rudnóy Szabolcs)
2. helyezés: Kagan Ferenc (témavezetői: Várallyay Éva és Pesti Réka)
Közönségdíj: Mezei Zoltán (témavezető: Zelenyánszki Helga) — összesítésben is első.
A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.
Orvosi- és tumorbiológia szekció:
1. helyezés: Dankó Titanilla (témavezető: Sebestyén Anna)
2. helyezés: Jezsó Bálint (témavezető: Molnár Kinga)
Közönségdíj: Mátyási Barbara (témavezetői: Sebestyén Anna és Pálóczi Krisztina)
A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.
Ökológia szekció:
megosztott 1. helyezés: Enyedi Nóra Tünde (témavezetői: Anda Dóra és Makk Judit)
megosztott 1. helyezés: Schneider Zoltán (témavezető: Szövényi Gergely)
Közönségdíj: Schneider Zoltán
A szekció valamennyi indulója továbbjut a 2017-es OTDK-ra.
A Bolyai Kollégium különdíját kapták: Schneider Zoltán és Szikszai Fanni.