II. Élettudományi Liftbeszéd Fesztivál — Tudomány 2 percben

Az ELTE Biológus Tudományos Diákköri Konferencia szervezői bemutatják a II. Élettudományi Liftbeszéd Fesztivált.

Az indulók — az élettudományok fiatal kutatói — 2 perces, közérthető és szórakoztató előadások, ún. “liftbeszédek” keretében bemutatják kutatási eredményeiket. A fesztiválra bárki jelentkezhet, aki élettudományokkal foglalkozik: az ELTE-n kívülről is várjuk a jelentkezéseket.  A liftbeszédeket 8-10 tagú zsűri értékeli azok szakszerű, tudománykommunikációs és élvezeti értéke szerint. Három kategóriában (BSc hallgató, MSc hallgató, PhD hallgató+PhD — korhatár nélkül) hirdetünk helyezéseket.

A vetélkedő hallgatóságába minden érdeklődőt szeretettel várunk! A rendezvény célja a mai magyar tudomány és társadalom között hidat építeni.

A vetélkedő időpontja: 2016. március 5. szombat 14:00 (munkanap!)

Helyszín: ELTE Lágymányos 0-821 Bolyai János terem

A jelentkezést február 28-ig meghosszabbítottuk! kattints: online jelentkezési lap.

Az esemény Facebook oldala.

Az előadások megtámogatásához 1-1 dia vagy eszköz felhasználható. (Az egyes eszközök használata egyedi elbírálás alá esik!) A diák beküldésének (meghosszabbított) határideje március 1. éjfél.

Program:

• A zsűri bemutatása / bemutatkozása
  • Előadások 2-3 blokkban
  • Eredményhirdetés, majd kerekasztal-beszélgetés a zsűritagokkal

Zsűri:

• Scheuring István, elnök (evolúcióbiológus, MTA-ELTE)
  • Joós Andrea (biológiatanár, rádiós szerkesztő-műsorvezető)
  • Kovács M. Gábor (mikológus, ELTE)
  • Kovács Mihály (molekuláris biológus, ELTE)
  • Laza Bálint (újságíró, Index)
  • Molnár Orsolya (ökológus, Rio Grande do Norte Szövetségi Egyetem, Brazília)
  • Rédei Tamás (ökológus, MTA)
  • Solti Ádám (botanikus, ELTE)

A fesztivál szervezői: Hubai András, Vásárhelyi Zsóka, Müller Viktor.

Hasznos linkek a készüléshez:

A tavalyi Fesztivál néhány felvétele a YouTube-on megnézhető.

Communication: Two minutes to impress (Nature)

Perfecting the Elevator Pitch (angol tudományos blog)

Communicating Science: From the “Elevator Pitch” to Research Presentations (angol tudományos blog)

A California’s Stem Cell Agency hasonló versenyének felvételei

A YouTube pedig kifogyhatatlan forrás, pl. keressetek a “science elevator pitch” kifejezésre.